Strona główna

From FreeCAD Documentation
Revision as of 22:51, 26 March 2019 by Tomaszkowalczyk94 (talk | contribs) (Created page with "Strona Pomóż FreeCAD-owi opisuje to wszystko bardziej szczegółowo. Od 2015 roku FreeCad bierze udział w Google Summer of Code. Strona Contribut...")


Wstęp

To jest dokumentacja wiki programu FreeCAD. Są dwa sposoby przeglądania dokumentacji: przez wykorzystywanie centrów użytkownika (ang. User hub) lub przez podążanie według podręcznika. Wiki jest w czasie rozwoju, pisana przez społeczność użytkowników i twórców FreeCAD-a. Jeśli znalazłeś nieprawdziwą lub brakującą informację, proszę pomóż!


Centra użytkowników

Users hub: Ta strona zawiera informacje przeznaczone dla wszystkich użytkowników FreeCAD-a. W jej skład wchodzą informacje o poszczególnych warsztatach, instrukcje instalacji, kursy. Ogólnie wszystko co potrzebuje początkujący użytkownik.

Power users hub: Ta strona gromadzi dokumentacje dla zaawansowanych użytkowników, i tych zainteresowanych pisaniem skryptów w pythonie. Możesz tu znaleźć repozytorium makro, instrukcje ich instalacji i używania, oraz informacje jak dostosować FreeCAD-a do swoich wymagań.

Developers hub: Ta sekcja zawiera materiały dla developerów. Wyjaśnia jak kompilować program. strukturę kodu źródłowego, jak rozwijać nowe warsztaty, lub jak wbudować/używać FreeCAD-a we własnej aplikacji.

Podręcznik

The FreeCAD manual to inny bardziej liniowy sposób prezentowania informacji zawartych w tej wiki. Podręcznik został stworzony aby czytać go jak zwykłą książkę, i łagodnie wprowadzać do wielu innych zagadnień zawartych w powyższych centrach użytkowników (hubs). ebook versions,kilka tłumaczeń (brak języka polskiego).

Spis treści

Poniższa tabela zawiera wszystkie artykuły umieszczone w tej wiki. Stanowią one podstawę dokumentacji offline dostarczanej wraz z programem FreeCAD. Dokumentacja dostępna jest w językach:

Zaangażuj się

Jak wziąć udział

Jest wiele do zrobienia wewnątrz projektu FreeCAD, jeśli tylko chciałbyś nam pomóc. Są zadania programistyczne, dla programistów C++ lub pythona, ale nawet jeśli nie potrafisz programować to możesz pomóc przy:

  • pisaniu dokumentacji
  • pomaganiu nowym użytkownikom
  • tłumaczeniu aplikacji i wiki
  • przygotowanie paczki najnowszego wydania FreeCAD-a dla twojego ulubionego systemu
  • pomaganie innym dookoła ciebie w odkrywaniu FreeCAD-a

Strona Pomóż FreeCAD-owi opisuje to wszystko bardziej szczegółowo. Od 2015 roku FreeCad bierze udział w Google Summer of Code. Strona Contributors hub gromadzi wszystkie możliwe sposoby, w jaki możesz pomóc w tworzeniu projektu FreeCAD.

Kod źródłowy

FreeCAD może zostać skompilowany z użyciem cMake lub autotools, link gita to https://github.com/FreeCAD/FreeCAD a instrukcje kompilacje są dostępne dla Windows, Unix/Linux and MacOSX.

O rozwoju

Sprawdź Drogę rozwoju by dowiedzieć się co jest planowane, Dziennik zmian i Drogę rozwoju na stronach mantis by sprawdzić postęp w kierunku następnego wydania i Statystyki projektu dla jeszcze większe ilości informacji o kodzie FreeCAD-a. Cała komunikacja w kwestii rozwoju odbywa się na forum, więc nie nie zapomnij go odwiedzić jeśli chcesz się zaangażować.